Od zawsze w moim życiu były obecne książki. Jako mała dziewczynka chodziłam do biblioteki i znosiłam do domu ich całe stosy. W szkole z wypiekami na twarzy zaczytywałam się w lekturach z listy obowiązkowej i spoza niej. Na studiach z handlu międzynarodowego zagłębiałam się w pozycje naukowe, czasami nudnawe, przez co nie starczało już czasu na beletrystykę. Ale nigdy nie brakowało mi słów, żeby cokolwiek napisać: wypracowanie, streszczenie czy pracę magisterską. 

A później, no cóż, odkryłam e-booki i czytnik. Doceniam możliwości nowych technologii i zalety posiadania kilkudziesięciu książek w jednym, poręcznym urządzeniu. A moje zainteresowania czytelnicze poszły w kierunku książek biograficznych i reportaży. Bo przedstawiają świat, który jest namacalny. Prawdziwe historie i prawdziwe inspiracje, które definiują to, co robię i jak podchodzę do życia.

Всем хорошим во мне я обязан книгам
(Maksym Gorki)

Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce

Nic tak nie bliża, jak wymiana poglądów o książce czy dyskusja o tym, co pisarz chciał przekazać. To jest dobry początek, by nawiązać relację. Ileż to razy słyszałam pytanie: A co czytasz?

Ilustracja do cytatu Maksyma Gorkiego o tym, że książki mają dobroczynny wpływ na człowieka: strony książki ułożone w serce
Ilustracja do cytatu Leonarda da Vinci o korzyściach z ćwiczenia umysłu: rdzewiejący mechanizm i śruby

Come il ferro arrugginisce quando è inattivo e l'acqua marcisce o si congela per il freddo, così la mente si rompe senza esercizio
(Leonardo da Vinci)

Jak żelazo w bezczynności rdzewieje, a woda gnije lub marznie od zimna, tak umysł psuje się bez ćwiczenia

Dlatego stale się uczę, podnoszę swoje kwalifikacje, czytam i rozwijam zainteresowania. Moim tematem numer jeden są nowe technologie i ich wpływ na naszą codzienność. Portal Wired.com jest moim stałym źródłem informacji o nowinkach ze świata.

Our job is to figure out what they're going to want before they do
(Steve Jobs)

Naszym zadaniem jest ustalić, czego klient będzie chciał, zanim tego zapragnie

I właśnie takie sobie stawiam cele. Z klientami pracuję od ponad 10 lat, dzięki czemu wzrosła moja komunikatywność i otwartość. Chcę wyprzedzać pytania klienta i zaoferować rozwiązanie, co do którego nie będzie miał zastrzeżeń. Projekty spod mojej ręki są kompletne, a terminy są święte. Solidnie przykładam się do pracy. 

Ilustracja do cytatu Steve'a Jobsa o pragnieniach klientów: srebrny MacBook Air na stylowym białym krześle
Ilustracja do cytatu Ludwiga Wittgensteina o granicach języka: mały globus umieszczony w ręce

Die Grenzen meiner Sprache bedeuten die Grenzen meiner Welt (Ludwig Wittgenstein)

Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata.

Namiętnie uczę się języków obcych, bo to pozwala mi zachować mój umysł w dobrej kondycji. Niemiecki i angielski znam biegle, w wolnym czasie czytam teksty po rosyjsku i ćwiczę włoskie słownictwo na Duolingo:). Języki obce wykorzystuję do podnoszenia kwalifikacji dzięki kursom akademickim na Courserze.

Bądź dobrej myśli, po co być złej (Stanisław Lem)

To moje życiowe hasło. Bo po co się martwić?

A jak się resetuję? Po godzinach namiętnie piekę chleby i słodkości dla rodziny, wędruję po lasach i wokół jezior Wielkopolski oraz po prostu cieszę się życiem:)